צורות חברה שונות – ניתוח מופשט

מודעות פרסומת

מחשבה אחת על “צורות חברה שונות – ניתוח מופשט

 1. חשוב ביותר להדגיש שמהות המהפיכה בימינו אלה, היא בהפנמת הרעיון המרכזי שהדמוקרטיה אננה יכולה להיות קפיטליסטית. הדמוקרטיה חיבת להיות סוציאליסטית.משום שהסוציאליזם נשען על אקסיומת "שורשי העשב": אותה יחידת בסיס ממנה מורכבת החיברות (ההתארגנות הסוציאליסטית כולה).
  "הדמוקרטיה" המעוותת של ימינו מדברת על "בחירות" של מיליוני בני אדם בקבוצה של בודדים "נבחרים", כלומר רק "בולי" ו"תחמן" שמאחוריו עומדת טייקונה השולטת באמצעי התקשורת, יכול להפוך ל"נציג" או ל"נבחר"…והתוצאות ידועות.
  מטרתו הראשונה של האנרכיסט לפני שהוא בא להפריד עצמו לכלל גווני משנה כסינדקליזם, אנרכוקומוניזם, ליברטריזם, זפטיזם,פציפיזם ועוד זרמים רבים וטובים, הינה בהבנה הבסיסית של "שורש העשב".
  שימו לב "שורש העשב" משותף לכל שלושת נדבכי הסוציאליזם:
  בקומוניזם: הוא המרכיב הבסיסי של "האינטרנציונל" כלומר ההתארגנות הפועלית הגלובלית (שורשי עשב מיצרים מועצות והמועצות מיצרות בינהן בריתות).
  מילים אחרות: זהו פס היצור הבסיסי במפעל הסוציאליסטי חובק העולם.
  בסוציאל דמוקרטיה: שורש העשב, הוא המרכיב הבסיסי של המפלגה הסוציאליסטית זו שמקימת הלכה למעשה את המאבק בטייקונה ונציגיה בתוך בתי הנבחרים הקימים ומונעת מהן בדרכיהן שלהן, לפגוע בהתארגנות הסוציאליסטית. כלומר האינטרנציול הסוציאל דמוקרטי הוא חומת המגן כנגד הגלובליזציה.
  באנרכיזם: כאן יש רק "שורשי עשב", כלומר התארגנות חברתית קומונרית בסיסית, ללא שום סמכותיות או היררכיה, כבתוך מעבדה המתפתחת דרך ניסוי ותהייה. ובה נקבעת התצורה האינדיוידואלית של שורש עשב ספציפי כלשהו, עקרונותיו, דרכי פעולתו וכו'. כלומר האוונגארד הסוציאליסטי. בתוך מעבדה זו יכולים להווצר גם עקרונות, נורמות ומעשים, שישפיעו על הקומוניזם והסוציאל דמוקרטיה (שעדיין נזקקים לחוקות, חוקים ותקנונים).
  בשלב זה אני כותב דברי רק כתגובה לנאמר. בהמשך אפרטם במידה ויעלה הצורך.
  בברכת חזק ואמץ לאנשי הארגון.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s