המצע העדכני של החזית (התקבל ב28.09.2012)

החזית האנרכו קומוניסטית "אחדות"

החזית האנרכו קומוניסטית "אחדות" אנו ארגון אנרכיסטי קומוניסטי הפועל באזור ארץ ישראל ופלסטין. הארגון הוא חלק מתנועה אנרכיסטית בינלאומית (International Union of Anarchists – IUA) הפועלת בארצות: אוקראינה, רוסיה, גרמניה, לטביה, ישראל – פלסטין, שבדיה, ספרד ובלארוס. מטרת החזית היא איחוד המאמצים בתוך התנועה האנרכיסטית ואנרכו-קומוניסטית של הגורמים השואפים ליצירת קומוניזם ליברטרי (חירותני, לא ממסדי). במסגרת התהליך המהפכני שאנו מבקשים/ות לקדם תעלה הדומיננטיות של מועצות וסינדקטים דמוקרטיים, הנוקטים בעקרון הניהול העצמי (self-management) – ארגונים, קומונות, אחוות סטודנטים וארגוני עובדים, מורים וכו'.

עקרונות ומטרות – מטרתנו העיקרית היא בנייה של חברה המבוססת על עקרונות של חופש, ניהול עצמי, ארגון עצמי, סולידריות ופדרליזם. איחוד אנשים ע"י בסיס זה צריך להפוך לקרקע יציבה ובטוחה בשביל התפתחות חופשית ומלאה יותר של כל אדם. הארגון "אחדות" נאמן לעקרונות אשר הוא מפיץ: שוויון, אחווה, העדר שלטון, חופש מכל כפייה, חופש אמונה, עזרה הדדית, חופש בחירה וגיוון.                                 .

מבנה הארגון – הארגון מורכב משלוש בריגדות (קבוצות פעילים) הפזורות לפי מיקום גיאוגרפי בישראל-פלסטין: בריגדות "צפון", "מרכז" ו"דרום". כלל פעילי "אחדות" מרכיבים את מועצת הארגון, שהיא המנגנון העליון האמון על קבלת החלטות והוצאתם לפועל. כמו כן, "אחדות" כוללת את אגף הנוער הנקרא "הכוכב השחור". אגף הנוער בנוי כקבוצת מחאה מבוזרת ואוטונומית (פעילותה לא תלויה בהחלטותיה של מועצת הארגון "אחדות").

התפיסה החברתית של התנועה – אנרכיזם. אנרכיזם הוא רעיון חברתי בדבר ארגון-מחדש מהפכני של החברה. אנרכיסטים מתנגדים למנגנונים סמכותניים והיררכיים לניהול החברה, כגון המדינה, הנוטלים את כוח ההשפעה האפקטיבי מהציבור, ומציעים גישה חירותנית ופדרטיבית לניהול חברה משגשגת וחופשית. חברה אנרכיסטית מאופיינת בניהול-עצמי של החברה על ידי ארגונים דמוקרטיים מבוזרים, שליטה קהילתית ודמוקרטיה ישירה. אנרכיסטים תומכים בהעצמה של הקהילה ושל היחיד, ותהליך קבלת החלטות דמוקרטי על ידי אלו המושפעים מתוצאותיהן. העקרונות הבסיסיים של האנרכיזם הם חירות, שוויון, סולידריות וניהול-עצמי.

התפיסה הכלכלית של התנועה – קומוניזם. קומוניזם היא שיטה כלכלית המוגדרת כביטול המעמדות הכלכליים-חברתיים ובעלות מוחלטת של החברה בכללותה על הנכסים השונים שלה, תוך שמירה על שוויון כלכלי וחברתי ניכר וללא קיומם של מדינה או מוסדות שלטון סמכותניים. אנרכו-קומוניזם מדגיש את השוויוניות, ביטול מערכת השוק והמטבע (ביטול הכסף), ושימוש בכלכלה המתוכננת באופן דמוקרטי ומבוזר על ידי העובדים לשם סיפוק צרכי החברה. העקרון הבסיסי של הקומוניזם הוא "מכל אחד לפי יכולתו, לכל אחד לפי צרכיו" (בהתאם ליכולת הכלכלית של הקהילה).

סדר העדיפויות של הארגון:

  1. התאחדות עם אנרכיסטים סוציאלים אחרים ברחבי הארץ
  2. הפצת רעיונות אנרכיסטיים במילה ובמעשה
  3. פעולות ישירות כגון: אקציות, הפגנות, שביתות ועוד
  4. התנגדות לפשיזם בכל סוגיו וצורותיו
  5. בנייה ויצירת קומונות, קואופרציות, איגודים, סינדיקטים ומועצות עובדים
  6. תמיכה בארגונים חברתיים לא-ממשלתיים
  7. יצירת קשר ושותפויות עם אנרכיסטים וסוציאליסטים ליברטריים במזרח התיכון
  8. הכנת בסיס למהפכה סוציאלית במזרח הים התיכון

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s