"שופליפטרית" זאת לא מילה גסה

q-8qZfVxvQ4

קבלו את ה"שופליפטר" – המדריך המלא לשחרור מזון או בגדים מחנויות מאת כתבתנו היקרה, שמעדיפה להישאר אנונימית. כך לא תצטרכו לשלם יותר סכומים מופרכים לחלאות הקפיטליסטיות ותוכלו להתקיים עוד יותר בכבוד.

כמה עובדות גיאופוליטיות לטיהור האווירה והשקטת המצפון

משקפי שמש נורמליים יכולים לעלות משהו כמו בין 500 ל1500 שקל, אבל הרשתות הגדולות קונות אותם במחירים מצחיקים של לא יותר מכמה עשרות שקלים. מחיר של בגד שמיוצר במזרח הרחוק יכול להגיע לפעמים גם לסכום של 3 שקל לחולצה ו5 שקל למכנס. בזמן שהאחים והאחיות שלכן בעולם השלישי סובלים מהגלובליזציה, אתן בסך הכול הפראייריות של הקפיטליזם. לא חראם? תחשבו לבד מי הפה הגנב האמיתי.

יש גם קטע מוסרי פה. בגדים ואוכל (במיוחד אוכל!) הם צרכי יסוד שלנו. בלי זה אנחנו פשוט לא יכולות להתקיים. זאת אומרת שהקפיטליזם מכריח אותנו ללכת ולמכור את הזמן שלנו ואת העבודה שלנו בשביל שנזכה בחזרה בניירות צבעוניים או בעיגולי מתכת שנחליף באוכל או וואטאבר. זה לא נשמע לך דבילי? לא נשמע כמו שעבוד? אם זה כן, קומי ולכי לסופר הקרוב ותקחי לך את מה שמגיע לך בחינם!

הכנה לפעולה, היכרות עם אמצעי הבטחון וחנויות בגדים

לפני שיוצאות ל"קניות" כדאי לעשות מחקר על החנות שאת רוצה. מי הם המוכרים, כמה יש בכל משמרת ומתי יש בחנות הרבה לקוחות. בדרך כלל החנויות מלאות יותר בסוף שבוע ובחגים וככה אפשר לפעול יותר בקלות. בנוסף, כדאי שלא תשימי עלייך משהו חשוד (לבוש "ערסי"/ עברייני/זרחני) או כל דבר אחר שיכול למשוך תשומת לב. והכי חשוב תמיד להיראות רגועה ושקטה.

דבר שני שצריך לבדוק זה המצלמות, ואותנו דווקא לא מעניין מה סוג המצלמות ומה האיכות שלהן אלא מקומות בחנות שהם בעצם שטח מת. כן חברותי ה"פושעות", כמעט בכל חנות גדולה ובמיוחד ברשת שיווק יש מקומות שאף מצלמה לא מגיעה אליהם. נקרא למקומות האלה "דיסקו" ונמשיך (טיפ קטן: איך אפשר לספור את המצלמות בלי שמישהו יחשוד? הכי פשוט זה להיכנס עם משקפי שמש ולהסתכל עם העיינים למעלה בלי להרים את הראש. פשוט ונוח).

הדבר האחרון הוא הזמזם, החבר הכי טוב של חנויות האופנה. את הזמזם מייצרים מפלסטיק ומגנטים נצמדים בשביל למרר את החיים של ה"גנבת" המסכנה. אבל גם את זה אפשר לשחרר או באמצעות מגנט חזק פי 1000 (מכשיר בשם "חולץ" שעולה בין $100 ל 200$), או עם קאטר קטן ופשוט. הזמזם מוצמד לחלק העליון של הבגד והרבה מאוד פעמים באיזור של תפירה (בדרך כלל צווארון) בשביל שלא יהיו חורים בחולצה. למתלמדות בינינו כדאי לגזור או לקרוע את הסיכה ולתפור בבית מחדש. כנסו עם הבגד לתא הלבשה, תוודאו שהתורנית של התאים לא נמצאת באזור ותעיפו את הזמזם לעזאזל. אפשר להשאיר אותו בכל מקום בחנות, אך עדיף אולי להכניס אותו לכיס של חולצה או מכנס אחר. אם אתן בוחרות בלייפסטייל של שופליפטינג, כדאי אולי לקנות את החולץ היקר וליהנות מחיים שלמים של בגדים חינם.

נכנסת לחנות, מה עושות עכשיו?

טוב, בגדול הדרך היא פשוטה מאוד. את לוקחת איתך תיק צד או תיק גב ומגיעה לחנות שמראש את יודעת שהיא טובה בשביל המזימה הקטנה שלך. את לוקחת סל ומתחילה להעמיס אותו בשני סוגים של מוצרים, סוג ראשון זה המוצרים שאת תיקחי בלי לשלם וסוג שני זה מוצרים שלא תיקחי (וגם משהו קטנטן שכן תקני בסוף, כמו חומוס ב-8 שקל או לחמניות). עדיף לשים מוצרים גדולים כדי שכל הזמן יראו שיש לכן משהו בסל. אחרי שסיימתן אתן הולכות ל"דיסקו", מעבירות את המוצרים לתיק (ב"דיסקו" אין מצלמות, זוכרות?) וממשיכות לקופה. שם אתן מורידות את המוצרים הגדולים שהיו לכן בשביל ההסוואה (כמו אריזת נייר טואלט למשל) והולכות לקופה עם קופסת חומוס ולחמניות, משלמות פחות מ20 שקל והופ אתן בחוץ עם מוצרים של מאות שקלים ואולי יותר. למה חשוב לשלם? כי זה עושה לכן תדמית של צרכן טיפוסי שמגיע ומטייל לו בחנות, בוחר משהו וקונה. גם קבלה תרגיע את השומר והוא לא ישים לב אליכן בכלל. יבדוק לכן בתיק? מתי בכלל פעם אחרונה ראיתן שומר מחטט בתיקים של אנשים שנכנסים לחנות? אם לא תפסו אתכן על חם אין לאף אחד זכות לחטט בתיק שלכן. פשוט? פשוט מאוד. אני מכירה אנשים שחסכו ככה עשרות אלפי שקלים. לא כדאי?

כמה דברים שכל "שופליפטרית" חייבת לדעת

1. עבירה פלילית בגניבה היא רק אם הסכום שנגנב הוא יותר מ1000 ש"ח. אף אחד לא יפתח לכן תיק פלילי על אריזה של שניצלים, שמן, לחם וחצילים מטוגנים.


2.
כל עוד לא יצאתן מהחנות (עברתן את הקופה) אתן יכולות לעשות מה שבא לכן עם המוצרים, לשים אותם בסלסלה, בתיק, בכיס או אפילו לפתוח ולאכול. מישהו ראה שדחפתן לתיק שקית של שניצל תירס? לא צריכות לדאוג, אם עוד לא עברתן את הקופות אף אחד לא יוכל לעצור אתכן. מקסימום פשוט תורידו את המוצרים חזרה למדפים וצאו לשלום מהמקום שלא היה לכן מזל.

3. שופליפטרית שמכבדת את עצמה לא תיכנס למכולת קטנה שהבעלים שלה בקושי סוגר את החודש. תזכרו, רק רשתות ענקיות, רק סופרים גדולים, וגם רשתות קטנות כמו AMPM זה מושלם (גם לא תמיד יש שם שומרים בכניסה). אנחנו לא גנבות. הגנבים הם הקפיטליסטים, ואנחנו רק לוקחות חזרה את מה שמגיע לנו כבנות אדם.

8 מחשבות על “"שופליפטרית" זאת לא מילה גסה

 1. רק לדייק בנוגע לחלק של טיהור האווירה.
  לרשת חולצה עולה 5 שקלים, אבל היא גם צריכה לשלם לעובדים, לשלם על המשלוח, לשלם שכירות, לשלם ארנונה, לשלם מיסים שונים, לשלם חשמל, לשלם לאקו"ם על המוזיקה שמתנגנת בחנות, לשלם על פרסום, לספוג עלויות של פגמים כתוצאה ממדידה של לקוחות החנות ובטח יש עוד דברים שאני בכלל לא מודעת אליהם.
  אין לי מושג כמה העלות הכוללת בשביל רשת וכמה זה יוצא לכל בגד. סביר להניח שהרשת עדיין מרוויחה טוב מאוד.
  בכל זאת, לעניות דעתי, חשוב מאוד לציין את זה בחלק של טיהור האוירה.

  • רשתות מותגים מובחרות משלמות גם למפעל הרבה יותר מ-5 שקלים עבור פריט לבוש (בעשרות שקלים, לא כולל משלוח).

 2. נהדר. אני נוהגת ככה כמה שנים. לא כל כך רצוי לשתף את החברים מהבתים הבורגנים שאבא ואמאלה נותנים הכל. לשתף רק חברים עניים ששורדים כמוכם ועייפים מהעבדות. אגב, איפה קונים את החולץ? מנהגי הוא פשוט לתלוש את הזמזם. לדעתי, לעובדים לא מזיז בשיט שגונבים, מה אכפת להם?

 3. זה לא קומוניזם. זהו ניצול ציני של אמון שנותנים אנשים איש ברעהו. ראשית, הרי אין באמת תשלום, אפילו של ה5 שקלים שלדעתכן מגיעים לחנות עבור המוצר. שנית- ככל שחנות מפסידה יותר מגניבות, לא רק שהיא צריכה להעלות מחירים ללקוחות הסוציאליים (כלומר, התורמים לחברה), היא צריכה בעיקר להגביר השקעה באבטחה- מה שמסרבל את הכלכלה, מעלה מחירים ו-נחשי מה? פוגע בעניים.
  אבל היי, את כנראה ממש צריכה את המשקפי שמש האלה.
  *הכותב הינו סוציאליסט ומצביע מרצ, וביצע מחקר ברמת עבודת גמר על לנין ופעולותיו. כלומר אפילו העסק הוא לא עם קפיטליזם או עם בור

 4. אני לא מסכים. למה מגיע לנו לקבל בגדים בחינם? למה מגיע לנו משהו? לפחות כרגע אנחנו חיים במדינה קפיטליסטית, וזה מצב נורא שהלוואי שישתנה. אבל לגנוב, וכן, גם מרשתות גדולות שהמנהלים שלהן מרוויחים בוחטות של כסף, זה זלזול עצום בעובד הפשוט שעל חשבון זה יורד לו השכר, או שמקבל על הראש שגונבים במשמרת שלו. זה שיא הזלזול, וזה ממש לא להתקיים בכבוד. לפי דעתי, כותבת המאמר בוחרת בשיטה הקלה והמרגשת, בלי מחשבה מוסרית כלשהי מאחוריה.

  אני בעד לשנות את השיטה הקפיטליסטית, אבל דבר ראשון, בצורה לגיטימית, וזה לא לגיטימי, ודבר שני, זה גם לא עוזר לשנות. להפך, המאמר הזה רק מוציא שם רע לאנרכיזם בקרב הציבור, וזה מאוד מרגיז אותי. כרגע אחנו בדמוקרטיה – קבלו את החוקים.

  המאמר הזה הוא הסתה, והסתה היא עבירה פלילית. אותי המאמר הזה מגעיל. יש לי שאלה אל כותבת המאמר – האם בחרת בבחירות האחרונות לכנסת? יותר פשוט, האם את אזרחית ישראל? אם לא מוצא חן בעיניך שפה זה דמוקרטיה, את יכולה להגיש בקשה לויתור על האזרחות שלך במשרד הפנים. אבל אם את מקבלת את כל הזכויות שהמדינה נותנת לך, תקבלי גם את החוקים שהנציגים שלך בכנסת חוקקו.

 5. כנראה שלא כך אבחר לפעול, אך ללא ספק, גניבה מהחברות הגדולות היא מעשה ללא השלכות (עבור המיליארדר בעל העסק) ומוסרית בהרבה מגניבה יום יומית מכלל הציבור. שימוש וניצול משאבי המיליארדר תורמים בהרבה מישיבת המשאבים של כולנו בחשבון הבנק הפרטי שלו.
  אך אם זאת, אין זה הוגן שהשופליפטרית לא תעבוד ותחיה רק על חשבון הגניבה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s